De route voert ons via Denemarken en Noorwegen naar de Schotse Eilanden: Shetland Island en Orkney Island. Van daaruit steken we over naar Schotland en rijden door Engeland naar Folkestone. Hier zetten we de motoren op de trein (en stappen zelf ook in). Aan de andere kant van het Kanaal stappen we uit en rijden door noord Frankrijk en Belgie naar huis.
We schatten de afstand op zo'n 3000 tot 3500 kilometer. Met een gemiddelde van zo'n 300 kilometer per dag, moet dat goed te doen zijn in 21 dagen.
Al met al zitten we ook veel op de boot - met name de overtocht van Bergen (NO) naar Lerwick (GB, Shetland Island) neemt veel tijd in beslag: meer dan 12 uur.
Het reisschema ziet er ongeveer zo uit:
Datum | Reisdoel | Opm. | |
9 juli | Zaltbommel (NL) | ||
10 juli | |||
11 juli | |||
12 juli | Hirsthals (DK) --> Kristiansand (NO) | 08:00 - 12:30 Colorline Ferries, gereserveerd! | |
13 juli | |||
14 juli | |||
15 juli | Bergen (NO) | ||
16 juli | |||
17 juli | Bergen (NO) --> Lerwick (GB / Shetland Islands) | 15:00 - 02:30 Smyril Line ferries, gereserveerd! | |
18 juli | Lerwick (GB / Shetland Islands) | ||
19 juli of | |||
20 juli | Lerwick --> Stromness | ||
20 juli of | |||
21 juli | Stromness --> Scrabster | ||
22 juli | |||
23 juli | |||
24 juli | |||
25 juli | |||
26 juli | |||
27 juli | Folkstone (GB) --> Cocquelles (F) | Eurotunnel | |
28 juli | |||
29 juli | Zaltbommel | thuis! |